Specjaliści z branży rybnej i przepis na sukces dzięki Graphit

BESPOKE SOLUTION FOR RIBERALVES

Firma Riberalves, zajmująca wiodącą pozycję na rynku zakupów i przetwórstwa ryb, dzięki innowacjom wprowadzonym w ramach procesów szczupłej produkcji, umieściła wysoko poprzeczkę dla całej branży.

Riberalves_logo

Jakość produktów i efektywna dystrybucja jest od początku sprawą najwyższej wagi dla firmy Riberalves, odnoszącej sukcesy od ponad dwudziestu lat. Ponieważ firma zwiększa aktualnie skalę eksportu (głównie na rynki w Brazylii, Angoli i Francji), problem polega na zwiększeniu ergonomii istniejących struktur produkcyjnych i zwiększaniu powierzchni w celu zaspokojenia potrzeb biznesowych i realizacji filozofii ciągłego doskonalenia.

Firmie Riberalves zależało na wypracowaniu środowiska produkcyjnego zgodnego z zasadami lean, a tym samym zapewnieniu niezakłóconego obiegu zadań i optymalizacji produktywności. Największych trudności nastręczała istniejąca linia produkcyjna, spawana mechanicznie, bez możliwości regulacji i rozbudowy obszarów zaopatrzenia i stanowisk pracy.

Riberalves (jako klient Trilogiq Iberia, tj. spółki grupy Trilogiq działającej na terytorium Hiszpanii i Portugalii) zwróciła się o pomoc do Trilogiq Iberia przy poprawie procesu produkcyjnego i tworzeniu środowiska szczupłej produkcji.

RiberalvesZ naszej strony zaproponowaliśmy idealne rozwiązanie dla tego wrażliwego środowiska, czyli całkowicie wodoodporny, całkiem nowy system Graphit, niezwykle lekki i elastyczny, stanowiący doskonałą bazę pod rozbudowę szczupłego, produktywnego systemu produkcyjnego.

Oddział Trilogiq Iberia zbudowała unikalny system ze stali nierdzewnej z aseptycznymi prowadnicami rolkowymi, na trzech poziomach z dwiema regulowanymi półkami na każdym; problem z optymalizacją nośności każdego poziomu rozwiązano poprzez ulepszenie jakości wykorzystania powierzchni.Zmodernizowana jednostka produkcyjna zapewnia operatorom Riberalves przyjemne wizualnie i ergonomiczne środowisko pracy, a firma ma szansę znacząco (o 40%) zwiększyć produkcję i jednocześnie zwolnić niemal 50% zajmowanej powierzchni.

Pomożemy każdemu, kto boryka się z trudnościami związanymi z linią produkcyjną!

Jesteśmy specjalistami w tworzeniu rozwiązań produkcji lean, potrafimy więc stworzyć rozwiązanie, które spełni Państwa obecne i przyszłe potrzeby. Zapraszamy do kontaktu, jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, jak to możliwe.