Relacja z konferencji GRAPHIT CONNECT

20 marca firma Trilogiq Poland zorganizowała dla swoich Klientów konferencję GRAPHIT® CONNECT,która odbyła się w Hotelu Haston we Wrocławiu. W konferencji uczestniczyło ponad 70 osób z 27 firm.

Celem konferencji było zaprezentowanie możliwości wykorzystania nowego systemu modułowego GRAPHIT® w magazynach oraz zakładach produkcyjnych, omówienie przypadków gdzie system jest już stosowany,  a także przybliżenie filozofii Lean Manufacturing na konkretnych przykładach.

Konferencję prowadził Maciej Kranc, Vision Lean Manager, Trilogiq Poland. Pierwsza część konferencji składała się z prezentacji, których autorami byli managerowie Trilogiq: Piotr Bogucki, Maciej Kranc oraz Bartłomiej Szybecki. Tematyka prezentacji dotyczyła systemu modułowego GRAPHIT®, wózków samojezdnych AGV, oraz usługi Vision Lean. Gościnnie podczas konferencji wystąpił w roli prelegentaRonald Franzke z niemieckiego oddziału Trilogiq, Ekspert od wózków samojezdnych AGV (Move) orazKrzysztof Gwadera, Menadżer Lean, Kaizen, TQM; praktyk i trener z branży lotniczej posiadający ponad 8 letnie doświadczenie w projektowaniu linii produkcyjnych według metodologii lean manufacturing i zasad światowej klasy produkcji – 3P.

Druga część, praktyczna polegała na zbudowaniu konstrukcji z systemu modułowego GRAPHIT, dzięki czemu uczestnicy mogli przekonać się o prostocie montażu, niskiej wadze, elastyczności oraz wytrzymałości systemu. Spośród uczestników konferencji wybrano 6 osób, których zadaniem było zbudowanie konstrukcji, zgodnie z przygotowaną wcześniej instrukcją montażu. Grupa niezwykle sprawnie poradziła sobie z montażem, za co każdy z uczestników został nagrodzony.

Konferencja była świetną okazją do wymiany pomysłów, zastanowienia się nad problemami z jakimi borykają się specjaliści w obszarach logistyki i produkcji oraz możliwościami ich rozwiązania. Uczestnicy mogli nie tylko zapoznać się z nowym systemem w teorii, ale także zobaczyć, dotknąć i przetestować wózki i regały zbudowane z systemu modułowego GRAPHIT, które tworzyły część ekspozycyjną konferencji tzw. showroom.

Categories:Graphit