Stanowiska robocze eliminują straty

stanowisko montażowe trilogiq

Poprzez umieszczenie komponentów i akcesoriów w zasięgu operatorów, stanowiska robocze LeanTek optymalizują działania i ruch, pozostawiając operatorom możliwość skupienia się na produkcji

stanowisko montażowe trilogiq
Stanowisko montażowe LeanTek

System LeanTek ułatwia tworzenie systemów hybrydowych takich jak zintegrowane regały przepływowe i stanowiska pracy zasilane w komponenty od tyłu. W rezultacie w ramach jednej konstrukcji, możliwe jest połączenie funkcji dynamicznej dostawy komponentów z ergonomicznymi stanowiskami pracy. Zgodnie z zasadami Kaizen koncepcje standaryzacji stanowią podstawę prac mających na celu otrzymanie nowego standardu nieustannie doskonalącego proces.

stanowisko montażowe trilogiq
Zintegrowany regał przepływowy wraz ze stanowiskiem montażowym

Lean Manufacturing zaleca, aby linie produkcyjne były rozmieszczone w konfiguracji U, więc wejście i wyjście komponentu są blisko siebie, co zmniejsza straty wytworzone przez oczekiwany transport i nadprodukcję. Linie U-kształtne są optymalne, gdy pobieranie komponentów jest z przodu. Bardzo proste stacje mogą działać jako strefy przejściowych między operacjami: konstrukcje LeanTek są idealne do chłodzenia gorących komponentów czy naklejania etykiet samoprzylepnych. Ta koncentracja różnych funkcji w jednym optymalnej przestrzeni zmniejsza Mudę wytworzoną przez niepotrzebny ruchu. Duża ilość miejsca jest szybko zaoszczędzona, dzięki czemu można zagęścić produkcję.